Strona główna Adresy / telefony
Adresy i telefony PDF Drukuj artykuł

Szanowni Państwo

W związku z aktualną sytuacją w kraju związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 tzw. koronowirusa, w trosce o zdrowie interesantów i pracowników Sądu uprzejmie prosimy, aby w przypadku braku konieczności osobistego stawiennictwa w sądzie (np. udział w wokandzie) korzystać z nnych dostępnych rozwiązań kontaktu z sądem np. kontakt telefoniczny, za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jeśli osoba wezwana na rozprawę (np. strona postępowania, pełnomocnik, obrońca, świadek), wróciła z kraju/rejonu uznanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego za szczególnie niebezpieczny lub miała kontakt z osobą, u której stwierdzono zarażenie koronawirusem, prosimy o niezwłoczne przekazanie tej informacji telefonicznie, bądź drogą mailową do wydziału właściwego ze względu na zarejestrowanie sprawy (numery telefonów oraz adresy mailowe dostępne są na stronie internetowej sądu:

www.nidzica.sr.gov.pl)

 

Informacja powinna zawierać sygnaturę sprawy, imię i nazwisko osoby wezwanej, status w sprawie, kontaktowy numer telefonu albo adres mailowy oraz termin rozprawy, na który została wezwana.

 

Sąd Rejonowy w Nidzicy

Lokalizacja siedziby Sądu Rejonowego w Nidzicy

ul. Kościuszki 15
13 – 100  Nidzica
tel. (89) 521-59-59
fax (89) 521-59-63

 

Biuro podawcze

tel. 89 521 59 52,

fax 89 521 59-63,

e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Biuro obsługi interesanta

tel 89 521 59 59,

fax 89 521 59 63,

e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Dojazd do siedziby Sądu Rejonowego w Nidzicy:
Sąd Rejonowy w Nidzicy mieści się w odległości ok. 500 metrów od dworca kolejowego i autobusowego, idąc ulicą Kościuszki w stronę rynku, jako drugi budynek za rzeczką Nida ( po prawej stronie), lub idąc od rynku w stronę dworca  w  odległości ok. 200 m jako przedostatni budynek przed rzeczką Nida  (po lewej stronie),


Podstawa prawna działalności Sądu Rejonowego w Nidzicy:

  • Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 listopada 2014 r. w sprawie utworzenia niektórych sądów rejonowych;
  • Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 7 października 2014 r. w sprawie ustalenia siedzib i obszarów właściowości sądów apelacyjnych, sądów okręgowych i sądów rejonowych.


Obszar właściwości Sądu Rejonowego w Nidzicy:
dla miasta: Nidzica
oraz gmin: Janowiec Kościelny, Janowo, Kozłowo i Nidzica


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.