Strona główna Edukacja prawna
EDUKACJA PRAWNA PDF Drukuj artykuł

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu lokalnych jednostek oświatowych funkcjonowaniem Wymiaru Sprawiedliwości Przezes Sądu Rejonowego w Nidzicy zaprasza na spotkania organizowane w Sądzie Rejonowym w Nidzicy, które obejmują:

- możliwość udziału w rozprawie sądowej w charakterze publiczności (pod opieką przedstawiciela szkoły)

- zwiedzanie budynku sądu (sale rozpraw, archiwum sądowe, sekretariaty wydziałów połączone z informacjami na temat struktury sądownictwa).

Placówki szkolne mogą zgłaszać swoje zainteresowanie pismem kierowanym do Prezesa Sądu Rejonowego w Nidzicy, drogą pocztową na adres Sądu Rejonowego w Nidzicy ul. Kościuszki 15, 13-100 Nidzica lub drogą elektroniczną na adres :

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Wzór pisma do pobrania

 

Odpowiedź, co do daty i charakteru spotkania prześlemy na wskazany przez Państwa adres do korespondencji / adres e-mail lub skontaktujemy się telefonicznie.

Przypominamy, iż z uwagi na szczególny charakter urzędu, jakim jest Sąd, należy przestrzegać w budynku określonych zasad, tj. zachować powagę i spokój, a w trakcie rozpraw bezwględnie zachować ciszę i wyłączyć lub wyciszyć telefon komórkowy.

Zakazane jest także korzystanie w czasie rozprawy z urządzeń technicznych, czy informatycznych.

Ponadto obowiązkuje zakaz wnoszenia jakichlokwiek niebezpiecznych narzędzi do Sądu, a wszystkie osoby wchodzące do budynku podlegają kontroli bezpieczeństwa.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.